Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2024-01-19

KARNAWAŁ W FILHARMONII: GRAŻYNA BRODZIŃSKA I JAKUB MILEWSKI

Karnawał w Filharmonii


KUP BILET

 


19 stycznia 2024 r.
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:00

 

 


Grażyna Brodzińska — sopran

Jakub Milewski — baryton

 

Ruben Silva — dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Witold Pelka — prowadzenie

 Wielkie przeboje scen operowych, operetkowych i musicalowych zaśpiewane na dwa wybitne głosy - olśniewający sopran Grażyny Brodzińskiej oraz baryton Jakuba Milewskiego. Grażyna Brodzińska

Sopranistka. Tancerka i aktorka. W jej repertuarze znajdziemy zarówno klasykę (opera, operetka), musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Współpracuje z orkiestrami operowymi i filharmonicznymi w kraju i za granicą. Koncertowała m.in.  w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Austrii, Anglii, Belgii, Izraelu, Australii, Holandii i w pięknej, słonecznej Italii. Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych.

Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w „Wesołej wdówce” F. Lehara, Sylwię Varescu w  „Księżniczce Czardasza”  E. Kalmana, Hrabinę Zedlau w „Wiedeńskiej krwi” J. Straussa, Anninę w  „Nocy w Wenecji” J. Straussa, Dolly  Galagher Levi w musicalu pt. „Hello Dolly” J. Hermana,  Elizę Doolitle w musicalu pt. „My Fair Lady” F. Loewe, Dorothy Brock w musicalu pt. „42nd Street” A. L.Webbera. W Kammeroper w Wiedniu Grażyna Brodzińska zaśpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha  “Orfeusz w piekle” oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta „Don Giovanni”. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w „Zemście nietoperza” J. Straussa i partię Kasi w operze „Nędza uszczęśliwiona” M. Kamieńskiego.

Grażyna Brodzińska króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej, zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem.

Odznaczenia i nagrody:
- w 1986 roku - Srebrny Krzyż Zasługi,
- w 2000 roku - Statuetka Ariona, przyznawaną przez Sekcję Teatrów
Muzycznych ZASP-u z okazji Dnia Artysty Śpiewaka,
- w 2005 roku - Album „Z dziejów Polek” część III pt.„Nasze współczesne”
pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki,
- w 2006 roku – Statuetka Złotą Myśl – nagroda dla zasłużonych w
dziedzinie kultury i nauki,
- w 2007 roku - Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
- w 2015 roku - Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
- w 2018 roku – Leksykon „Polki mają głos”

 Jakub Milewski
Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“. Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 r. na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego – Kantaty „Totus Tuus – Cały Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Wśród kolejnych kantat stworzonych przez Milewskiego należy wyróżnić: „Kantatę Suwalską“ stworzoną z okazji 300 rocznicy powstania Miasta Suwałki i Kantatę „Pocztówki znad Narwi“ wykonaną dokładnie w dniu 650 rocznicy nadania praw Miastu Ostrołęka. Jakub Milewski na swoim koncie ma kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą „Kantata Przemienienia” (CD + DVD) nagraną pod jego dyrekcją, wydaną przez Edycję św. Pawła, a także jako śpiewak – solista m.in. „Pieśni Powstania Warszawskiego w nowych aranżacjach Włodzimierza Korcza”, wydaną przez warszawską Filharmonię im. R. Traugutta, czy „Śpiewy historyczne” zarejestrowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia i wydane przez Fundację 1863.pl

Milewski pracował m.in. nad spektaklami operowymi: „Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwór“ S. Moniuszko (UMFC/Teatr Wielki – Opera Narodowa/Filharmonia Świętokrzyska) i „Wesele Figara” – rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy). Na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego można go było oglądać w widowisku „Zakochani w Operetce“, „Wieczorach operetkowych“, a aktualnie widowisku „Dla Ciebie śpiewałem“ w roli Eugeniusza Bodo (także twórca koncepcji spektaklu) i „Krainie uśmiechu“ jako Gucio.

W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku 2019 odebrał odznakę honorową Za zasługi dla Miasta Ostrołęki.Kup bilet


BILETY:


120 zł (bilet normalny)/ 100 zł

100 zł (bilet ulgowy)/ 80 zł

Przy zakupie karnetów na 2 koncerty z cyklu Karnawał w Filharmonii ceny biletów na pojedynczy koncert wynoszą:

100 zł (bilet normalny)

80 zł (bilet ulgowy)

Cena karnetu na 2 koncerty:

200 zł (bilet normalny)

160 zł (bilet ulgowy)

 

 

Karnety na oba koncerty dostępne są wyłącznie w kasie biletowej Filharmonii Kaliskiej.

 

 

Przeczytaj również


2024-02-16
NAJPIĘKNIEJSZA JEST MUZYKA KLASYCZNA

Koncert symfoniczny

czytaj więcej
2024-01-28
W RYTMIE SWINGU

Familijny koncert karnawałowy

czytaj więcej

2024-01-05
KONCERT NOWOROCZNY "GALA STRAUSSOWSKA"

 Koncert symfoniczny

czytaj więcej

Grudzień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP