KONCERT ZADUSZNY

KUP BILET

3 listopada 2023 r.
Kościół Garnizonowy pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu

Bilety na Koncert Zaduszny można nabyć wyłącznie poprzez zakup w serwisie bilety24.pl lub bezpośrednio w kasie biletowej Filharmonii Kaliskiej przy Alei Wolności 2.

W piątek 3 listopada kasa biletowa Filharmonii Kaliskiej będzie czynna w godz. 12.00 - 17.00.

Sprzedaż biletów bezpośrednio przed koncertem w miejscu wydarzenia nie będzie prowadzona.

Aneta Łukaszewicz — mezzosopran

Lech Wierzbowski — recytacje, prowadzenie

Chór Bazyliki Kaliskiej - Małgorzata Piotrowska przygotowanie chóru

Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Melcera w Kaliszu - Małgorzata Piotrowska przygotowanie chóru

Studencki Chór Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu - Joanna Piech-Sławecka przygotowanie chóru

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu - Beata Szymańska przygotowanie chóru

Ruben Silva – dyrygent

W.A. Mozart — Maurerische Trauermusik K. 477

G. Mahler — Kindertotenlieder

G. Mahler — Adagietto z V Symfonii

W.A. Mozart — Fragmenty Requiem d-moll KV 626

Aneta Łukaszewicz

Solistka Polskiej Opery Królewskiej. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyłaz wyróżnieniem w klasie prof. Jerzego Artysza (2004). Na studiach była stypendystką Ministra Kultury. Działalność koncertową rozpoczęła już w czasie studiów biorąc udział w wykonaniach dzieł oratoryjnych Bacha, Handla, Vivaldiego, Pergolesiego, Mozarta, Rossiniego, Moniuszki, Szymanowskiego, Mahlera. Występowała u boku znakomitych artystów takich jak Michael Chance i Emma Kirkby.Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami filharmonicznymi, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeusz” pod dyrekcją A. Duczmal, Polską Orkiestrą Radiową, orkiestrą Sinfonia Varsovia. Występuje również w repertuarze kameralnym i pieśniarskim. Gościła na wielu festiwalach m.in. Warszawska Jesień, Letnim Festiwalu Kompozytorów Polskich i Festiwalu Pieśni Europejskiej w Warszawie, Dolnośląskim Festiwalu Muzycznym, Międzynarodowym Festiwalu Odkrywamy Paderewskiego we Lwowie a także na polskiej edycji międzynarodowego festiwalu La Folle Journee/Szalone Dni Muzyki. Ma w repertuarze pieśni Mozarta, Chopina, Moniuszki, Schumanna, Schuberta, Brahmsa, Paderewskiego, Mahlera, Musorgskiego, Ravela, Szymanowskiego, Schönberga, Berga. W swoim dorobku posiada nagrania płytowe. W 2001 roku uczestniczyła w nagraniu monograficznym dzieł Stanisława Moryto wykonując „Rapsod na mezzosopran i orkiestrę”. W marcu 2005 roku wzięła udział w koncercie i nagraniu „Małej Mszy Uroczystej” G. Rossiniego u boku Janusza Olejniczaka. Rok 2006 zaowocował nagraniem „Staub und Schatten sind wir…” Miłosza Bembinowa. W roku 2007 nagrała płytę z Mszami S.Moryty, a w 2008 roku ukazała się jej pierwsza płyta solowa, na której znalazły się cztery cykle pieśni Stanisława Moryto (nominacja do nagrody Fryderyka). W 2011 roku brała udział w nagraniu płyty kolędowej w nowych aranżacjach Tomasza Radziwonowicza wraz z zespołem Sinfonia Viva wydanej przez Polskie Radio. W jej repertuarze operowym znajduje się ponad 30 partii, m. in. Ottavia w Koronacji Poppei C. Monteverdiego, Rosina w Cyruliku Sewilskim i Isabella we Włoszce w Algierze G. Rossiniego, Dydona w Dydonie i Eeneaszu H. Purcella, Dorabella w Cosi fan Tutte W. A. Mozarta, Jadwiga i Cześnikowa w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Niewiasta Hiobowa w „Hiobie” Krzesimira Dębskiego. Debiutowała na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie partią Filipiewny w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego - studenckim przedstawieniu macierzystej uczelni (2001). W latach 2004-2017 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonywała tam partie w operach m.in. C. Monteverdiego, W. A. Mozarta, G. Verdiego, L. Janacka. W 2015r. roku brała udział w prapremierze opery Leszka Możdżera „Kant” jako Pani Kant. Z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej występowała w teatrach w Szwajcarii, Hiszpanii i Japonii. Artystkę można było także oglądać w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie brała udział w realizacji Katii Kabanowej L.Janaćka w reżyserii Dawida Aldena, pod kierownictwem wybitnego dyrygenta Tomasa Hanusa (partia Fiołkuszy). Gościła również w Operze Lwowskiej, gdzie w 2015 roku wystąpiła z recitalem pieśni I. J. Paderewskiego. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową. W jej szerokim repertuarze znajdują się dzieła mistrzów wielu epok: od Haendla i Bacha, poprzez Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Szymanowskiego aż po kompozytorów współczesnych (m. in. F. Panisello, St. Moryto, K. Dębski), którzy często powierzają jej prawykonania swoich dzieł.

Lech Wierzbowski

Aktor, ukończył Państwowe Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Występował w teatrach: Muzycznym w Gdyni (1974-79), Syrena w Warszawie (1980-81). Od 1986 r. nieprzerwanie występuje w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, w którym wykreował dziesiątki wspaniałych ról. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2001), laureat Nagrody dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (2005), Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Kalisza (2009), oraz posiadacz Odznaczenia Zasłużony dla Kultury Polskiej (2016).

BILETY:

45 zł (normalny)