Filharmonia Kaliska ::: oficjalna strona internetowa

2023-12-06

KOLĘDY ŚWIATA

Mikołajkowe koncerty edukacyjne

 

 

 

6 grudnia 2023 roku

godz. 10.00 i 12.00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej

 

 

Małgorzata Piotrowska – sopran, przygotowanie chóru

Dariusz Pietrzykowski
– tenor

Chór KOŚCIUSZKO przy II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu


 

Maciej Banachowski – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
 

Karolina Bindel – prowadzenie

 
 
Kolędy wielu kultur i wielu języków świata na jednym koncercie dedykowanym młodym melomanom!
 
Świąteczne pieśni i piosenki w wykonaniu doskonałych solistów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją obiecującego dyrygenta młodego pokolenia - Macieja Banachowskiego sprawią, że najmłodsi słuchacze usłyszą wesołe brzęczenie dzwoneczków Św. Mikołaja i tętent jego reniferów już podczas Mikołajek! 
 

Koncert poprowadzi Karolina Bindel - kierująca Działem Edukacji FK.
 
Czas trwania koncertu: ok. 60 min.
 
 
 
 
 
Małgorzata Piotrowska
Wszechstronna sopranistka młodego pokolenia, specjalizująca się w wykonaniach arii operowych, operetkowych, oratoryjnych oraz pieśni. W 2019 r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. dra hab. Cezarego Szyfmana. Stale doskonali swój warsztat techniczny i interpretacyjny podczas kursów mistrzowskich u takich artystów jak Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Antonina Kowtunow, Bogdan Makal, Jarosław Bręk, Julia Karlova. Z zamiłowania do chóralistyki ukończyła także dyrygenturę w klasie prof. dr hab. Bożenny Sawickiej. Jest trzykrotną stypendystką Rektora UMFC dla najlepszych studentów.

Aktywnie organizuje życie muzyczne koordynując liczne projekty artystyczne (m.in. Summer Brass Academy, Roztrąbiony Kalisz, Pieśni Polskie Zaśpiewajmy Razem, Międzynarodowy Konkurs Chóralny Cantu Gaudeamus). Jako koncertująca solistka wystąpiła w realizacjach oper (Dydona i Eneasz, Aptekarz, Nocleg w Apeninach, Księżniczka Czardasza, Cosi fan tutte, Bastien und Bastienne), spektaklu Świętoszek w Akademii Teatralnej w Białymstoku, koncertach z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonią Kaliską oraz podczas festiwali muzycznych. Aktualnie prowadzi Chór Bazyliki Kaliskiej, Chóry I i II st. w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu oraz Chór Kościuszko w II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu.
 
 
 
Maciej Banachowski

Dyrygent i aranżer pochodzący ze Słupska. W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku - w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku  podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył  z oceną bardzo dobrą.
Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę „Słupska Sinfonietta”, której jest założycielem.  Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W  jego wykonaniu  można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego),  Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami - m.in. z uznanym pianistą - Hubertem Salwarowskim.
Maciej Banachowski współpracuje również – jako dyrygent – z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto,  jako aranżer, podejmował  współpracę  z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica  oraz Operą Nova.               
W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego – za wyjątkowo twórczy rok:  poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran.
W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie”.
Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.

 

Dariusz Pietrzykowski

Ukończył bydgoską Akademię Muzyczną w klasie Jana Kunerta. Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri. Obecnie jest solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje również z wieloma orkiestrami takimi, jak: NOSPR, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Górnośląskiej w Katowicach, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Krakowie i in. Był dwukrotnie zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach Napoju Miłosnego Donizettiego i Czarodziejskiego Fletu Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku G. Bradlay. Artysta wystąpił w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie Harnasie K. Szymanowskiego podczas koncertu transmitowanego przez Polskie Radio w ramach sezonu koncertowego EBU pod batutą K. Korda. Współpracuje z takimi mistrzami batuty, jak: Mirosław J. Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Jose Maria Florencio Jr., Kazimierz Kord, Tadeusz Kozłowski, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Strugała, Wojciech Michniewski, Eraldo Salmieri. Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.
We wrześniu 2009 roku Artysta zadebiutował na deskach Słowackiej Opery Narodowej (Slovenské Narodne Divadlo) partią Gennaro w Lukrecji Borgii Gaetano Donizetti'ego.

 

 

Informujemy, że zapisy na mikołajkowe koncerty edukacyjne, które odbędą się 6 grudnia  2023 roku o godz. 10.00 i 12.00 rozpoczną się  20 września 2023 roku o godz. 08.00.

Koncert jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym dla klas I-VI. 


Ceny biletów dla grup zorganizowanych:
Dziecko - 25 zł
Opiekun - 1 zł


Indywidualne uczestnictwo w koncercie: 35 zł osoba dorosła, 25 zł dziecko.

Rezerwacji biletów można dokonać wyłącznie mailowo, pisząc na adres: rezerwacje@filharmoniakaliska.pl i podając wszystkie niezbędne dane.

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w koncertach edukacyjnych FK.


 

Przeczytaj również


2024-02-16
NAJPIĘKNIEJSZA JEST MUZYKA KLASYCZNA

Koncert symfoniczny

czytaj więcej
2024-01-28
W RYTMIE SWINGU

Familijny koncert karnawałowy

czytaj więcej


Grudzień 2023

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Filharmonia Kaliska
Al. Wolności 2, 62-800 Kalisz

Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Aula WPA UAM w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30

Copyright © by FilharmoniaKaliska.pl
Engine by Eryk Szolc | Design by Tomek Wolff
BIP